22. Розділ про пекло.

306

Хто стверджує те, чого нема, іде до пекла, а також і той, що зробивши, каже: “Я не робив”. Обидва вони, людці ницих учинків, однакові по смерті на тому світі.

307

Багато тих, що їх шиї загорнуті в жовте, зловмисні, невитримані. Такі злодії постають у пеклі через свої злі вчинки.

308

Краще зїсти залізну кулю, розпечену як у вогні, ніж, такому лиходійному, невитриманому, споживати милостиню країни.

309

Чотири речі спіткають запамороченого, що упадає біля жінки іншого: накопичення безчестя, незручне ліжко, третя – осуд, четверта – пекло.

310

Накопичення безчестя та зле місце, коротка любов  - у лякливого з лякливою, та й цар накладає важке покарання. Отже, чоловікові не слід зв`язуватися з дружиною іншого.

311

Як трава куса, яку погано вхопили, ріже руку, так і самітницьке життя, якого погано дотримуються, тягне до пекла.

312

Будь-який недбалий вчинок, чи будь-яка порушена обітниця, життя сумнівної праведності – це не приносить великого плоду.

313

Якщо потрібно щось зробити, слід зробити це, взятися до цього твердо. Адже недбалі мандри здіймають більше куряви.

314

Незроблений вчинок краще злочину, адже злочин мучить опісля. Проте кращий вчинок  - добрий вчинок, адже, вчинивши його, не каєшся.

315

Наче місто на кордоні, яке охороняють зсередини та ззовні, стережіть себе. Не гайте жодної миті, адже хто її прогаює, такі журяться, приречені на пекло.

316

Соромлячись того, чого не варто соромитися, не соромлячись того, чого варто соромитися, створіння, віддані хибним поглядам, прямують до лихого місця.

317

Убачаючи небезпеку там, де її нема, не вбачаючи небезпеки там, де вона є, створіння, віддані хибним поглядам, прямують до лихого місця.

318

Розпізнаючи ваду там, де її нема, не розпізнаючи ваду там, де вона є, створіння, віддані хибним поглядам, прямують до лихого місця.

319

Проте засвоївши, що вада вадлива, а відсутність вади не вадлива, створіння, віддані вірним поглядам, прямують до доброго місця.